Ontdek de Afsluitdijk op 1 en 2 juli
Op zaterdag 1 juli en zondag 2 juli 2023 kun je eindelijk weer de gehele Afsluitdijk fietsen. We hebben de mooiste routes over de iconische dijk en de alternatieven voor je op een rij gezet.
In de provincie Brabant vind je een bijzonder fenomeen: Brabantse Natuurpoorten. Ze zijn bedoeld als startpunt van fiets- en wandelroutes, gelegen aan prachtige natuurgebieden. Je vindt hier een horecagelegenheid, parkeervoorzieningen en informatieborden over de natuur en aanwezige routes.
Bij de entree van alle Natuurpoorten vind je een 4 meter hoge stalen sleutel. Momenteel vind je 31 stalen giganten – hét herkenbare symbool van een Brabantse Natuurpoort. – verspreid over de provincie. Een vergelijkbaar bestaand initiatief zijn de Toeristische Overstappunten (TOP’s) die je vindt in Zuid-Holland, Noord-Holland (regio Laag-Holland), Utrecht, Overijssel, Gelderland (regio Achterhoek en grensstreek), Drenthe, Groningen en Brabant (in de Biesbosch). Zowel de Natuurpoorten als de TOP’s willen je het als fietser gemakkelijker maken om – ook iets verder van huis – een fietsroute te zoeken en starten.
Via de website Natuurpoorten kun je heel eenvoudig een Natuurpoort in de omgeving zoeken.